Image

Atrakcje turystyczne w Krynicy Morskiej i okolicy

Jesteś fanem sportu? A może lubisz samotne spacery na łonie natury?
Preferujesz dobrą zabawę z rodziną i przyjaciółmi? Niezależnie od Twojego pomysłu na czas wolny – Krynica Morska oferuje Tobie wyjątkowy, dopasowany do Twoich potrzeb wachlarz możliwości!

Krynica to przede wszystkim aktywny wypoczynek, będąc na Mierzei koniecznie trzeba zwiedzać ją z poziomu dwóch kółek. Niezwykle atrakcyjna ścieżka rowerowa R10 zlokalizowana tuż przy brzegu morskim, czy prowadząca po koronie wału trasa wzdłuż Zalewu Wiślanego dostarczą wielu emocji całym rodzinom.

Krynica Morska obfituje w porośnięte ciekawą roślinnością białe wzniesienia wydmowe i pasy gęstych sosnowo – bukowych lasów. Najwyższym wzniesieniem wydmowym jest liczący 48,5 m nad poziomem morza Wielbłądzi Garb, z którego rozciąga się wspaniała i niezwykle malownicza panorama terenu. Najbliższą okolicę można podziwiać również z poziomu wysokiej na ponad 26 metrów latarni morskiej czy Góry Pirata, która jest swoistym obserwatorium ornitologicznym. 

Kierując się do Krynicy Morskiej, warto zatrzymać się przy stosunkowo nowej "atrakcji turystycznej", przekop Mierzei staje się ciekawą konstrukcją hydrotechniczną oddzielająca tę część lądu od reszty Polski. Myśląc o najbardziej oddalonych częściach naszego kraju warto wybrać się na wycieczkę do miejscowości Piaski. To tutaj znajduje się granica państwa i granica Unii Europejskiej. Pod czujnym okiem strażników można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie pod tablicą informacyjną.

Port w Krynicy Morskiej wypełniony kolorowymi kutrami, sieciami i sprzętem do połowu przypomina o tym, że rybołówstwo tutaj to motyw przewodni życia. Na świeżą rybę czy lokalną kuchnie warto wybrać się do jednej z wielu restauracji, które czekają na odwiedzających.

Urokliwa Krynica Morska jest miejscem, gdzie można zagubić się w relaksujących okolicznościach wszechobecnej tu natury i choć na krótko zapomnieć o zgiełku wielkiego miasta.

Więcej o atrakcjach Krynicy Morskiej na stronie: www.odpocznijwkrynicymorskiej.pl

W tych miejscach w Krynicy Morskiej zapłacisz bonem turystycznym

Hotel Kahlberg ***
Krynica Morska
Hotel Continental ***
Krynica Morska
Nadmorskie Pokoje i Apartamenty
Krynica Morska
Ośrodek Wypoczynkowo - Szkoleniowy PERKOZ
Krynica Morska
Sanatorium Zefir
Krynica Morska
Villa Red by Columbus
Ustka
Villa Marcus
Rowy
Inne polecane noclegi
Krynica Morska