Image

Atrakcje turystyczne w Ustce i okolicy

Będąc w Ustce warto odwiedzić jej główne atrakcje. Ponad stuletnią latarnię morską - ciekawy architektonicznie obiekt, składający się z ośmiokątnej wieży i niewiele niższego, przylegającego do niej budynku latarników oraz Muzeum Chleba, w którym można zobaczyć ponad dwa tysiące eksponatów: zabytkowe gofrownice, dawne maszyny do wyrobu ciasta, niemal stuletni automat do sprzedaży cukierków oraz szafki chłodnicze działające bez prądu.

Spacerując ulicami miasta, nie sposób nie trafić na popularne pomniki i rzeźby, do tej najsłynniejszej – usteckiej Syreny, zlokalizowanej na wschodnim falochronie warto dotrzeć by wraz z nią spojrzeć za horyzont. Nieopodal natkniemy się na Ławeczkę Ireny Kwiatkowskiej, wybitnej polskiej aktorki, która przez wiele lat przyjeżdżała na wakacje właśnie tutaj.

Miłośnicy historii muszą odwiedzić Bunkry Bluchera – coś dla większych i mniejszych fanów militariów. To poniemieckie bunkry i umocnienia wojskowe, które były tajną nadmorską bazą.

Infrastruktura miasta pozwala aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, jednak jeśli pogoda spłata nam figla z wodnych zabaw można skorzystać w obiektach pod dachem. Wielu wrażeń dostarczy z pewnością wizyta w Aquaparku Grand Lubicz - dwupoziomowym kompleksie basenów, w którym znajdziemy m.in. basen sportowy, brodzik dla dzieci z różnymi atrakcjami, basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią, sztuczną rzeką i podwodnymi leżankami wodno-powietrznymi. Na piętrze zlokalizowany jest solankowy basen rekreacyjny, połączony z akwenem zewnętrznym. Baseny są też dostępne w innych obiektach: m.in. w hotelu Lubicz, Jantar oraz Royal Baltic.

Kilkanaście kilometrów od przepięknych bałtyckich plaż i nadmorskiego kurortu, znajduje się Dolina Charlotty. Kompleks oferuje ciekawe miejsca noclegowe i atrakcje: park linowy, zagrodę żubrów, Zoo z Krainą Bajek, Wodne Safari, Fokarium, kajaki i rowery wodne, łowisko, przejażdżki konne i place zabaw.

Więcej o atrakcjach Ustki na stronie: www.visit.ustka.pl

W tych miejscach w Ustce zapłacisz bonem turystycznym

Hotel Royal Baltic ****
Ustka
Columbus Apartamenty
Ustka
Domki całoroczne Klif
Ustka
Hotel Grand Lubicz *****
Ustka
Hotel Jantar ***
Ustka
Villa Marcus
Rowy
Villa Red by Columbus
Ustka
Inne polecane noclegi
Ustka