Białogóra

Wieś w północnej Polsce, położona w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Krokowa, na Wybrzeżu Słowińskim, na Kaszubach.

This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
BIAŁOGÓRY

Wypoczynkowa miejscowość położona na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, w otoczeniu lasów, między Łebą i Karwią, ok 1,5 kilometra od brzegu morskiego. Od Bałtyku oddziela ją pas sosnowego lasu o szerokości ok 800 m, a w pobliżu znajduje się zalesiona wydma, od której wieś wzięła nazwę. Plaża w Białogórze jest szeroka, piaszczysta i niezatłoczona. Latem działa na niej strzeżone kąpielisko morskie. Na plażę prowadzi asfaltowa dróżka, a ostatni odcinek dojścia do plaży wiedzie po drewnianym deptaku. W Białogórze i okolicy jest wiele ścieżek i szlaków zarówno pieszych jak i rowerowych.

Najciekawsze atrakcje w Dębkach

Wydma Białogóra
Dowiedz się więcej
W odległości 2,5 km na północny wschód od wsi znajduje się zalesiona wydma Białogóra, od której wzięło nazwę letnisko. Wokół ciągną się lasy sosnowe. Ok. 0,6 km na północny zachód znajduje się jezioro Babnica.
Plaża
Dowiedz się więcej

Na plaży Białogóry, przy wejściu nr 33 zorganizowano letnie kąpielisko morskie, obejmujące 100 m linii brzegowej. W 2013 r. sezon kąpielowy wyznaczono na okres od 1 lipca do 31 sierpnia.

Przydatne informacje:

Link do strony miejscowości: www.kck.krokowa.pl 

Kontakt do informacji turystycznej:
668 281 704