Puck

Miasto otwarte i serdeczne, które potrafi być relaksacyjną oazą, jak i miejscem świetnej zabawy oraz aktywnego spędzania czasu. Woda, wiatr, plaża to niezmienne elementy piękna naszego miasta.

This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
PUCKA

Puck to najstarsze miasto na Kaszubach Północnych, uzyskał prawa miejskie w 1348 r. Jest położone nad Zatoką Pucką na Kępie Puckiej (54°43’N, 18°25’E). Liczba mieszkańców wynosi ok. 10 000. Rozmaitość atrakcji, jakie oferuje Puck, z pewnością zaspokoi wysokie wymagania i oczekiwania turystów, od sportowych zmagań na najwyższym europejskim poziomie, przez przybliżanie historii regionu, po wspaniałe wydarzenia kulturalne. Puck zachował średniowieczny układ urbanistyczny starego miasta z rynkiem i uliczkami z poł. XIV wieku. We wschodniej pierzei rynku uwagę przykuwa ratusz (1863-65), wzniesiony w stylu neogotyckim. Z ratusza codziennie o 13.48 rozbrzmiewa hejnał Pucka, przypominając rok lokacji miasta. Nad dachami puckich zabudowań góruje fara, gotycki ceglany kościół halowy z XIV-XVI wieku z bogatym wyposażeniem wnętrza głównie barokowym. Puck nie uległ nadmiernej ekspansji turystycznej. To miasto, gdzie wypoczywa się spokojnie, bez tłoku czy hałasu.

Najciekawsze atrakcje w Pucku

Marina Puck
Dowiedz się więcej

Puck od zawsze związany jest z żeglarstwem. Marina Puck to przystań jachtowa posiadająca łącznie 180 miejsc cumowniczych. Jest to jedyna marina, która łączy część sportową (port jachtowy 66 miejsc), z częścią historyczną (port rybacki 16 miejsc) oraz nowoczesną marinę (98 miejsc), Te wyjątkowe warunki sprawiają, że jest to miejsce idealne dla sportowców, miłośników żeglarstwa i turystyki morskiej. Odbywają się tu prestiżowe zawody na poziomie Mistrzostw Świata, Europy i Polski.

Stary Rynek i okolice
Dowiedz się więcej
Ratusz wzniesiony w latach 1863–65 w stylu neogotyckim wg projektu arch. Blaurocka z Wejherowa. Obok usytuowana jest ławeczka herbowa. Nawiązuje do elementów znajdujących się w herbie puckim – lwa i łososia. Na północnej pierzei usytuowana jest fontanna, a zlokalizowane wokół niej ławki zachęcają do odpoczynku i wsłuchania się w szmer wody. Zarys fontanny wytyczony jest w kształcie łodzi.
Kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła
Dowiedz się więcej

Pucka fara przyciąga wzrok z odległości wielu kilometrów. Dominuje nad starym portem rybackim już od XIII wieku, a zawiera relikty architektury jeszcze z czasów romańskich. Wraz z lokowaniem i rozwojem miasta targowego świątynia nabierała kształtów typowych dla gotyku. Stawała się znaczącym miejscem kultu religijnego w czasach krzyżackich i w czasach świetności Rzeczpospolitej Jagiellonów.

Molo nad Zatoką Pucką
Dowiedz się więcej
Molo dolne o długości 190 metrów to miejsce spacerów turystów i mieszkańców Pucka z charakterystyczną okrągłą restauracją na jego końcu. Z mola górnego i Zielonego Mostku rozciągają się wspaniałe widoki na port jachtowy, Zatokę Pucką, plażę miejską i Półwysep Helski. To wspaniałe miejsce na spacery i odpoczynek nad Zatoką Pucką.

Przydatne informacje:

Link do strony miasta: www.miastopuck.pl 

Kontakt do informacji turystycznej:
it@miastopuck.pl tel. 586730549

Baza noclegowa:
https://miastopuck.pl/noclegi-w-pucku.html