Puck
Miasto otwarte i serdeczne, które potrafi być relaksacyjną oazą, jak i miejscem świetnej zabawy oraz aktywnego spędzania czasu. Woda, wiatr, plaża to niezmienne elementy piękna naszego miasta.
Wybierz się do
PUCKA
Puck to najstarsze miasto na Kaszubach Północnych, uzyskał prawa miejskie w 1348 r. Jest położone nad Zatoką Pucką na Kępie Puckiej (54°43’N, 18°25’E). Liczba mieszkańców wynosi ok. 10 000. Rozmaitość atrakcji, jakie oferuje Puck, z pewnością zaspokoi wysokie wymagania i oczekiwania turystów, od sportowych zmagań na najwyższym europejskim poziomie, przez przybliżanie historii regionu, po wspaniałe wydarzenia kulturalne. Puck zachował średniowieczny układ urbanistyczny starego miasta z rynkiem i uliczkami z poł. XIV wieku. We wschodniej pierzei rynku uwagę przykuwa ratusz (1863-65), wzniesiony w stylu neogotyckim. Z ratusza codziennie o 13.48 rozbrzmiewa hejnał Pucka, przypominając rok lokacji miasta. Nad dachami puckich zabudowań góruje fara, gotycki ceglany kościół halowy z XIV-XVI wieku z bogatym wyposażeniem wnętrza głównie barokowym. Puck nie uległ nadmiernej ekspansji turystycznej. To miasto, gdzie wypoczywa się spokojnie, bez tłoku czy hałasu.
Najciekawsze atrakcje w Pucku
Marina Puck
Puck od zawsze związany jest z żeglarstwem. Marina Puck to przystań jachtowa posiadająca łącznie 180 miejsc cumowniczych. Jest to jedyna marina, która łączy część sportową (port jachtowy 66 miejsc), z częścią historyczną (port rybacki 16 miejsc) oraz nowoczesną marinę (98 miejsc), Te wyjątkowe warunki sprawiają, że jest to miejsce idealne dla sportowców, miłośników żeglarstwa i turystyki morskiej. Odbywają się tu prestiżowe zawody na poziomie Mistrzostw Świata, Europy i Polski.
Stary Rynek i okolice
Kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła
Pucka fara przyciąga wzrok z odległości wielu kilometrów. Dominuje nad starym portem rybackim już od XIII wieku, a zawiera relikty architektury jeszcze z czasów romańskich. Wraz z lokowaniem i rozwojem miasta targowego świątynia nabierała kształtów typowych dla gotyku. Stawała się znaczącym miejscem kultu religijnego w czasach krzyżackich i w czasach świetności Rzeczpospolitej Jagiellonów.
Molo nad Zatoką Pucką
Przydatne informacje:
Kontakt do informacji turystycznej:
it@miastopuck.pl tel. 586730549
Baza noclegowa:
https://miastopuck.pl/noclegi-w-pucku.html