Dębki

Zamieszkana przez kilkudziesięciu stałych mieszkańców osada rybacka i nadmorska miejscowość letniskowa. Prawdziwa oaza spokoju.

This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
DĘBEK

Nieduża nadbałtycka miejscowość turystyczna położona u ujścia Piaśnicy. Miejscowość położona jest na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, a na zachód od Dębek, wzdłuż Piaśnicy, znajduje się rezerwat przyrody Piaśnickie Łąki. Dodatkowo Dębki oddalone są od dużych miast - zapewniają ciszę i spokój. Już w okresie międzywojennym Dębki były letniskiem.
Niewątpliwym atrybutem Dębek jest przepiękna, szeroka plaża. Ciekawostką tutejszej plaży jest możliwość korzystania z morskich i słonecznych kąpieli bez stroju kąpielowego. W Dębkach dla turystów przygotowano bogatą bazę noclegową i gastronomiczną.

Najciekawsze atrakcje w Dębkach

Kaplica Księży Zmartwychwstańców pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
Dowiedz się więcej
Drewnianą świątynię ze skrzydłem mieszkalnym zbudowano w latach 1934–1935 z inicjatywy prof. Adama Wrzoska i księży Zmartwychwstańców z Poznania. Budowla według projektu arch. T. Hornunga konstrukcji zrębowej, na planie litery T z czterosłupowym podcieniem od frontu. Autorami wystroju wnętrza byli kaszubscy artyści rzeźbiarze Teodor Pliński z Wiela i Franciszek Menczykowski.
Wieża widokowa “Rybaczówka”
Dowiedz się więcej

W Dębkach zbudowano dla tutejszych rybaków nowoczesny kompleks zwany „Rybaczówka”, który służy do obsługi przystani rybackiej. Jest to miejsce, gdzie rybacy naprawiają łodzie, sieci wyprawiają złowione ryby oraz je sprzedają. Obiekt znajduje się przy głównym wejściu na plażę nr 19. „Rybaczówka” to także atrakcja dla turystów, punkt widokowy z 20 metrową wieżą, z której możemy zobaczyć piękny widok na morze, las, łodzie rybackie.

Chata rybacka
Dowiedz się więcej

Budynek znajduje się przy ul. Spacerowej 66, z końca XVIII, obecnie dom letniskowy

Przydatne informacje:

Link do strony miejscowości: www.kck.krokowa.pl 

Kontakt do informacji turystycznej:
532 149 612