Stegna

Dzięki atrakcyjnemu położeniu, wyjątkowemu mikroklimatowi i wspaniałym krajobrazom Stegna jest tak chętnie odwiedzana przez turystów. Największym atutem są piaszczyste plaże i pasmo wydm porośniętych borami sosnowymi. 

This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
STEGNY

Gmina Stegna to jedna z najpiękniejszych i najbardziej interesujących gmin Mierzei Wiślanej. To tu znajdziecie Państwo spokój oraz możliwość wypoczynku. Zróżnicowana baza noclegowa oraz szeroka baza gastronomiczna sprawia, że nasz rejon jest tak chętnie odwiedzany przez turystów. To miejsce, które stwarza duże możliwości do uprawiania sportów wodnych, to także raj dla wędkarzy. Gmina Stegna to przestrzeń dla każdej grupy wiekowej, a magia tego miejsca zbliża ludzi przekazując pozytywną energię. Tutaj zobaczysz zabytkowe domy podcieniowe, holenderskie zagrody, czy popływasz kajakiem. Śluza Gdańska Głowa, przekop Wisły, czy obrotowy most kolejowy to miejsca, których nie spotka się gdzie indziej. W Mikoszewie znajduje się czynna w sezonie letnim przeprawa promowa do Świbna oraz stacja kolejki wąskotorowej "Prawy Brzeg Wisły", a także rezerwat "Mewia Łacha".

Piękno i natura naszych plaż zachwyci każdego.

Odkryj z nami Gminę Stegna, a na pewno wrócisz tu ponownie.

Najciekawsze atrakcje w Stegnie

Mini ZOO w Jantarze
Dowiedz się więcej

Mini ZOO w Jantarze powstało w 2003 roku. Obecnie Mini ZOO w Jantarze posiada w swoich zasobach między innymi: kangury, zebrę, wielbłąda jednogarbnego, kozy kameruńskie, syryjskie i miniaturki, lamy, guanako, alpaki, osły domowe, daniele, a także pawie, w tym wyjątkowe pawie białe, emu, nandu i egzotyczne gatunki kur. Najmłodsi Goście, odwiedzający Mini ZOO w Jantarze mają możliwość osobistego nakarmienia zwierzaków marchewką.

Żuławska Kolej Dojazdowa
Dowiedz się więcej
Przez teren gminy przebiega również trasa Żuławskiej Kolei Dojazdowej, to jedna z najstarszych i najpiękniejszych kolei wąskotorowych w Polsce. To inicjatywa Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych. Towarzystwo, wspólnie ze starostwem powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim i gminami Stegna i Sztutowo, podjęli starania wznowienia kolejki wąskotorowej na Żuławach Wiślanych.
Trasy rowerowe
Dowiedz się więcej

Gmina oferuje mieszkańcom oraz turystom przepiękne trasy rowerowe, a oddana do użytku leśna ścieżka rowerowa stanowi atrakcję turystyczną, która rozciąga się przez całą Mierzeję Wiślaną. Prowadzi lasem równolegle do wybrzeża Bałtyku i oznaczona jest symbolem R10. Odcinek zrealizowany przez Gminę Stegna znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego w obszarze granic gminy. 
Kolejną ścieżką jest trasa Wiślana pomiędzy Drewnicą, a Mikoszewem po koronie wału Wisły. Nowa droga rowerowa przebiega po koronie wału wiślanego. Inwestycja ta jest częścią międzynarodowej trasy rowerowej EuroVelo 9/ Wiślana Trasa Rowerowa. 
W Stegnie zaś w kierunku Sztutowa wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 501 powstał nowy 3 km odcinek o nawierzchni bitumicznej.

Mewia Łacha
Dowiedz się więcej
Rezerwat Mewia Łacha położony jest po obu stronach ujścia Wisły, od końca XIX wieku poprowadzonej sztucznie wykopanym kanałem zwanym "Przekopem Wisły". Większa część rezerwatu leży w gminie Stegna, w pobliżu Mikoszewa. Jest to miejsce bardzo atrakcyjne dla ptaków ze względu na bardzo trudną dostępność niektórych miejsc, na których ptaki czują się bezpiecznie. Wśród korzystających do dobrodziejstw rezerwatu ptaków dominują rozmaite gatunki mew i rybitw. Nie są to jednak jedyne chronione na tym obszarze zwierzęta. Prawdziwą osobliwością są mniejsze lub większe gromadki fok.

Przydatne informacje:

Link do strony miasta: https://stegna.pl/ 

Kontakt do informacji turystycznej:
55 247 86 92