Gąski

Położona 12 km od Mielna wioska, oferuje spokój i wypoczynek, połączony z niedrogą bazą noclegową.


This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
GĄSEK

Piękne, czyste plaże, wspaniały nadmorski klimat oraz urok małego letniska to niewątpliwie atuty tej malowniczej miejscowości. Dzięki nim turyści, wciąż na nowo odkrywają, że Gąski są wyśmienitym miejscem relaksu. 

Centrum wsi to latarnia morska wokół której usytuowane są punkty gastronomiczno – usługowe. Dla miłośników bursztynu liczne sklepy przygotowały bogaty wybór biżuterii i pamiątek. Obok wspaniałego mikroklimatu, powietrza nasyconego jodem i zapachem drzew iglastych, Gąski słyną z walorów uzdrowiskowych, które zawdzięczają pokładom glinki zielonej. Ten naturalny surowiec posiada powszechnie uznane właściwości kosmetyczne i lecznicze.

Najciekawsze atrakcje w Gąskach

Latarnia morska w Gąskach
Dowiedz się więcej
Latarnia Morska w Gąskach jest trzecią najwyższą latarnią morską na polskim wybrzeżu. Zbudowana w 1878 roku. Usytuowana jest 112 m od brzegu morskiego, a na jej szczyt prowadzi 190 krętych kamiennych schodków. Latarnia wpisana jest do rejestru zabytków. Zwiedzanie po sezonie letnim możliwe po uprzednim kontakcie z latarnikiem pod numerem telefonu 604 803 266.
Plaża w Gąskach
Dowiedz się więcej
Plaża w Gąskach to urokliwe i przestronne miejsce, które zachwyca czystością i naturalnym pięknem. Jest to idealna destynacja dla tych, którzy szukają ucieczki od hałasu i stresu miejskiego życia. Wczasowicze mogą tu cieszyć się spokojem i relaksem, a rodziny z dziećmi znajdą mnóstwo miejsca do zabawy. Dodatkowym atutem tego miejsca jest imponująca latarnia morska, która wznosi się nad plażą, dodając jej wyjątkowego charakteru.
Trasy rowerowe
Dowiedz się więcej
Szlaki rowerowe w Gąskach to prawdziwy raj dla miłośników dwóch kółek. Okolica oferuje różnorodne trasy, prowadzące przez malownicze krajobrazy nadmorskie, lasy i łąki. Szlaki są dobrze oznakowane i przystosowane dla początkujących oraz doświadczonych rowerzystów. Popularna trasa wzdłuż wybrzeża oferuje widoki na Bałtyk i dostęp do plaż. Inne prowadzą przez urokliwe wsie i miasteczka, ukazując lokalną kulturę. Dla szukających wyzwań są trasy leśne, idealne do spotkań z dziką przyrodą. Wszystkie trasy gwarantują niezapomniane wrażenia i aktywny wypoczynek na łonie natury.

Przydatne informacje:

Link do strony miejscowości: 
https://www.mielno.pl/o-gminie/miejscowosci/gaski


Kontakt do informacji turystycznej:
Punkt Informacji Turystycznej w Mielnie,
ul. Chrobrego 3B, 76-032 Mielno,
tel. +48 94 316 60 48, +48 793 897 305,
kontakt@cit.mielno.pl