Kołobrzeg

Kołobrzeg to krzyk mew w porcie, wędrówki po bezkresnej plaży, zdrowotna moc powietrza nasyconego jodem w największym polskim uzdrowisku oraz malowniczo usytuowane trasy rowerowe.
This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
KOŁOBRZEGU

Kołobrzeg was zaskoczy. Oferuje dużo więcej niż Bałtyk, choć tutejsze plaże, molo czy najdłuższa polska 3140 metrowa promenada są po prostu wyjątkowe. Urzekną was piękne widoki, zainteresuje bogata historia miasta.

Oferta wypoczynkowa i kulturalna jest tak różnorodna, że Kołobrzeg - niezależnie od pory roku - jest świetnym miejscem na dłuższy urlop i city break. Aktywny wypoczynek w Kołobrzegu to nie tylko sporty wodne, ale i wycieczki rowerowe, bieganie, nordic walking. Odprężenie i relaks znajdziecie na piaskach tutejszych plaż i w SPA, z których miasto słynie. Późną wiosną i latem kolorowy Kołobrzeg tętni życiem. Jesienią zaczyna się czas odpoczynku, miasto żyje wówczas w rytmie slow life.

Warto poznać obydwa oblicza tego nadmorskiego kurortu i jego największe zalety. Reasumując to co przyciąga turystów do Kołobrzegu to harmonia, jakość, nietuzinkowość, indywidualizm, szeroki wybór, ale też dynamika miasta, jego nowoczesne i mądre rozwiązania.

Najciekawsze atrakcje w Kołobrzegu

Molo
Dowiedz się więcej
Współczesne molo, które jest sercem strefy uzdrowiskowej, jest najdłuższą żelbetową konstrukcją tego typu w Polsce. Jego długość to 220 metrów, szerokość 9 metrów, a pomost spacerowy znajduje się około 4,5 metra nad poziomem morza. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych miasta. Molo zostało oficjalnie oddane do użytku 19 czerwca 1971 roku, a w roku 2014 przeprowadzono gruntowny remont.
Latarnia Morska
Dowiedz się więcej
Wysokość kołobrzeskiej latarni to 26 metrów, a zasięg światła - 16 mil morskich. Latarnia wybudowana została w 1945 roku na miejscu Fortu Ujście, który w latach 1770-1774 bronił wejścia do portu. Udostępniona jest do zwiedzania przez cały rok. W czasie mgły czy śnieżycy, kiedy widoczność jest ograniczona, w latarni uruchamiany jest sygnał dźwiękowy, który w alfabecie Morse’a oznacza literę „K".
Bazylika pw. Wniebowzięcia NMP
Dowiedz się więcej
Najcenniejszą budowlą miasta jest monumentalny pięcionawowy kościół z przełomu XIV/XV wieku. Wewnątrz do najcenniejszych zabytków należy wspaniała chrzcielnica z brązu z 1355 roku, najstarsze w Polsce gotyckie stalle z 1340 r., świecznik siedmioramienny z 1327 roku i świecznik Koroną Schlieffenów z 1523 r.. Zainteresowanie budzą też 4 krzywe filary, których odchylenie od pionu wynosi do 60 cm.
Reduta Morast/Port Jachtowy
Dowiedz się więcej
Reduta Morast wybudowana w latach 1770-1774 na Wyspie Solnej, stanowiła wraz z Fortem Ujście kluczowy punkt obrony portu i ujścia rzeki Parsęty. Budowa militarna o kształcie pięcioboku, składa się z wału ziemnego, ceglanego muru oraz czterech budynków. Obecnie wokół szańca znajduje się Marina Solna/Port Jachtowy, jest to miejsce, które w sezonie letnim wypełnione jest żeglarzami z całego świata jak i turystami.

Przydatne informacje:

Link do strony miejscowości: https://kolobrzeg.eu/
Link do bazy hotelowej:
https://kolobrzeg.eu/kategoria/18,noclegi 


Kontakt do informacji turystycznej:
Miejska Informacja Turystyczna
ul. Armii Krajowej 12; tel. 94 35 513 20;
e-mail:
it@um.kolobrzeg.pl;
ul. Dworcowa 1 tel. 94 35 279 39;
e-mail: it@rck.kolobrzeg.eu