Łeba

Łeba jest jedną z większych i najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Miasteczko posiada wspaniały mikroklimat, szerokie plaże, bliskość Słowińskiego Parku Narodowego gdzie można obejrzeć ruchome wydmy.
Łeba

Wybierz się do
ŁEBY

Łeba położona jest w północnej części powiatu lęborskiego pomiędzy jeziorami Łebsko i Sarbsko, przy ujściu rzeki Łeby do Morza Bałtyckiego w otulinie lasów Słowińskiego Parku Narodowego oraz Rezerwatu Mierzei Sarbskiej. Miasteczko jest chętnie odwiedzanym kurortem letniskowym, a także ważnym ośrodkiem rybackim. Pobyt w Łebie to także okazja do poznania walorów zróżnicowanego krajobrazu. Umiejscowiona w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego, pozwala korzystać w pełni z dobrodziejstw unikalnej przyrody, ruchomych wydm, oryginalnej roślinności i rozległych lasów porastających wybrzeża tutejszych jezior. Gościnni łebianie dbają o komfort i atrakcyjność pobytu swoich gości, oferując wysoki standard w hotelach, ośrodkach wczasowych, pensjonatach, campingach i kwaterach prywatnych. Restauracje, bary serwują przysmaki kuchni regionalnej. Świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna, a także liczne parki rozrywki, rejsy turystyczne oraz ciekawe trasy rowerowe umożliwiają skosztowanie różnorodnych atrakcji w trakcie wypoczynku.

Najciekawsze atrakcje w Łebie

Deptak w Łebie i Aleja Prezydentów
Dowiedz się więcej

Na kamiennych obeliskach znajdują się odciski dłoni dotychczasowych prezydentów Polski, m. in. Ryszarda Kaczorowskiego, Wojciecha Jaruzelskiego, Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego.

Ruiny Kościoła św. Mikołaja
Dowiedz się więcej
To najstarszy zabytek miasta. W 1570 roku sztorm, który nawiedził miasto, zniszczył jego starą część doszczętnie, w tym także kościół św. Mikołaja. Zachowała się jedynie część muru ceglanego, który stoi w tym samym miejscu do dzisiaj.
Port Jachtowy
Dowiedz się więcej
Dysponuje miejscami dla 120 jednostek różnych klas, również dla jachtów żaglowych o długości do 18 m i motorowych do 24 m długości oraz profesjonalnie przygotowanym zapleczem. Marina to także hotel i restauracja.
Słowiński Park Narodowy - wydmy ruchome
Dowiedz się więcej

Mierzeja Łebska zlokalizowana w Słowińskim Parku Narodowym z unikatowymi w skali Europy wydmami ruchomymi, przez wielu nazywana jest „Polską Saharą”. Ruchome piaski wędrują w kierunku wschodnim z prędkością 3-10m w skali roku. Niegdyś wędrujące piaski zasypały stare miasto Łeba oraz okoliczne wsie - Chusta i Łączki, co stało się źródłem miejskich legend.

Przydatne informacje:

Link do strony miejscowości: https://leba.eu/pl/ 

Kontakt do informacji turystycznej:
Centrum Informacji Turystycznej, ul. Kościuszki 121, 504-247-615 lub 519 400 707